Stal nierdzewna w kuchni

22 lutego 2017       Katarzyna Krupka

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, z czego powinny być wykonane twoje naczynia kuchenne? Czy wiesz, że smak i aromat potraw zależy nie tylko od twoich kulinarnych umiejętności czy jakości produktów, których używasz w kuchni, ale również od garnków, w których je przygotowujesz? Jeśli nie, to warto, żebyś przyjrzał się uważniej swoim kuchennym pomocnikom.

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w mieszkaniu każdego z nas. To tutaj spędzamy czas z bliskimi na wspólnym jedzeniu, gotujemy potrawy, które mają zdobyć ich serca, kosztujemy, przyprawiamy, rozpieszczamy nasze podniebienia. Dbamy o to, aby starannie dobierać składniki, z pieczołowitością układamy dania na talerzach, aby zachwycały nasze zmysły.

Niestety, bardzo często zapominamy zadbać o naczynia kuchenne, bez których nie powstałoby żadne z naszych popisowych dań. A to przecież podstawa, która nie tylko znacznie ułatwia gotowanie, ale również sprawia, że potrawy zachowują swój niepowtarzalny smak.

Zdrowo i smacznie

Ponad połowa wszystkich Polek gotuje codziennie. Swoje miejsce w kuchni znajduje również coraz więcej mężczyzn. Lubimy odkrywać nowe smaki, wydajemy coraz więcej na wysokiej jakości produkty spożywcze oraz akcesoria i narzędzia kuchenne. Dbamy o zdrowie swoje i swoich bliskich. Rezygnujemy z chemii na rzecz naturalnych rozwiązań. To dlatego z dnia na dzień coraz większą popularność naczynia kuchenne ze stali nierdzewnej, np. garnki.

Źródło: Tefal

Takie naczynia sprawią, że do twojej potrawy nie tylko nie przedostaną się żadne niepożądane czy toksyczne substancje, ale również zapachy. Smak jedzenia pozostanie naturalny i niezmieniony. Idealnie wyczuwalne będą wszystkie dodane przyprawy, zioła, czy mieszanki. Również płyny zachowają konsystencję, czystość oraz kolor. To garnki wykonane z nieprzywierającej powłoki, co sprawia, że gotowanie staje się proste i przyjemne.

Warto wiedzieć, że stan nierdzewna jest jednym z najbardziej ekologicznych materiałów, co sprawia, że po naczynia z tego tworzywa sięga coraz więcej świadomych konsumentów. Stal nierdzewna może zostać poddana w 100 proc. recyklingowi. Jest przyjazna dla środowiska. Co więcej – jest również wyjątkowo łatwa w utrzymaniu i nie wymaga używania silnych, chemicznych środków czyszczących.

Źródło: Tefal

Ekonomicznie i wygodnie

Garnki ze stali nierdzewnej są wyjątkowo trwałe i będą ci służyć przez wiele lat. Wraz z upływem czasu nie stracą ani swojego blasku ani estetycznego wyglądu, gdyż stal jest odporna oddziaływanie żywności. Nie wchodzi w reakcje z takimi substancjami inwazyjnymi jak kwasy czy sól. Nie musisz się również obawiać o to, że naczynia się odbarwią, trwale zabrudzą lub zmatowieją.

Dzięki temu, że zostały stworzone z myślą o wieloletnim używaniu, jest odporna również na uszkodzenia mechaniczne, np. porysowania, jak i wysokie temperatury – naczynia można wstawiać do rozgrzanego piekarnika, stosować na wszystkich kuchenkach, również indukcyjnych. Nie zauważysz na nich rdzy, przez wiele lat będą prezentowały się tak, jakby zostały kupione zaledwie kilka dni temu. To wszystko sprawia, że naczynia takie są również ekonomiczne.

Źródło: Tefal

Jak wybrać garnki ze stali nierdzewnej?

Na rynku jest bardzo wielu producentów oferujących garnki ze stali nierdzewnej. Ale żeby mieć pewność, że wybierzesz najlepsze garnki, bezpieczne dla ciebie i twoich bliskich, warto zwrócić uwagę na to, co proponuje lider w segmencie naczyń do gotowania z nieprzywierającą powłoką. Tefal proponuje nam garnki ze stali nierdzewnej odpowiednio dostosowane zarówno do naszych potrzeb, jak i umiejętności kulinarnych. Są to linie: Hero, Duetto Uno.

Źródło: Tefal

Brzegi garnków zostały specjalnie wyprofilowane, aby ułatwić przelewanie, bez obawy o rozlewanie. Otwory w szklanych pokrywkach powodują, że nie musimy zdejmować ich do odparowania potrawy, a rączki garnków nie nagrzewają się do temperatury grożącej poparzeniem dłoni. To wszystko sprawia, że są bezpieczne w użytkowaniu.

Miłośnikom gotowania może spodobać się również fakt, że wszystkie garnki posiadają wewnątrz miarki, co znacznie ułatwi dobór odpowiednich proporcji składników podczas przyrządzania potraw.

Źródło: Tefal

Aby sprostać wymaganiom współczesnych użytkowników, nie wystarczy jedynie zadbać o wysoką jakość oferowanych produktów. Warto dlatego kupować naczynia o eleganckim i nowoczesnym designie. Postawić na jakość i cieszyć się radością jaką daje gotowanie.